Na Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej w Legnicy wyraźnie zaznaczyliśmy swoją obecność….

AUTOR: BLOTKAKIER

Na Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej wyraźnie zaznaczyliśmy swoją obecność, choć zabrakło nieco szczęścia. Gdyby zamienić nasze IV i V miejsca na medale, to przywieźlibyśmy ich dwa razy więcej… Ale jesteśmy i tak zadowoleni z naszych rezulatów, bo zdecydowanie dają nam nadzieję na przyszłe sukcesy. Nasi uczniowie dopiero weszli w kolejne grupy wiekowe i z pewnością wykorzystają zdobyte doświadczenie na przyszłych turniejach.

Oto krótkie podsumowanie wyników Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej w Legnicy 15-18.06.2026 z naszego, wielkopolskiego punktu widzenia

  • VI miejsce dla Poznańskiego Klubu Brydżowego, VII dla Wielkopolski
  • Złoty medal dla Teamu „Ostrzy Bracia” w kategorii teamów kl V-VIII dla Adama Ostrowskiego (UBKS Dąbrówka), Michała Popielarskiego (PKB) i braci Kościków z W-wy
  • Srebrny medal dla Antoniego Danka (UBKS Dąbrówka) w kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych
  • Brązowy medal dla pary Tadeusz Stefański (PKB) i Jakub Stępień (PKB) w kategorii chlopców klas I-IV
  • IV miejsce dla teamu „Dzika Papaja”, w składzie Mateusz Mieszkowski, Antoni Danek (UBKS Dąbrówka), Martyna Pucyk, Amelia Gałowicz w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych
  • IV miejsce dla pary Hubert Świątek (PKB) i Marlena Świątek (PKB) w kategorii par mikstowych uczniow szkół ponadpodstawowych
  • IV miejsce dla pary Adam Ostrowski (UBKS Dąbrówka) i Michał Popielarski (PKB)
  • V miejsce dla teamu Poznańskie Pyry (PKB) dla Marleny i Huberta Świątek, Oli Boruckiej oraz Adama Rozmiarka w kategorii szkół ponadpodstawowych
  • VI miejsce dla pary Pola Czarnota (PKB) i Ewa Skraburska(PKB) w kategorii kl V-VIII
  • VIII miejsce dla teamu „Swarzędzkie Atuty” (PKB) w katgorii klas I -IV w składzie: Jakub Stępień, Tadeusz Stefański, Michał Shpuntou, Tymoteusz Kubat

Wielkopolskę reprezentowało 20 uczniów pod opieką E.Paluczek i E. Dobrej -Stefańskiej oraz samodzielnie Antoni Danek (UBKS Dąbrówka). Warto ddać, że mieliśmy swoich przedstawicieli we wszystkich kategoriach poza mikstami kl I-IV.

Graliśmy w brydża wszędzie, co widać poniżej:

Poza brydżem też bawiliśmy się dobrze.

Wyjazd na zawody i szkolenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Poznańskiego i Gminy Swarzędz.

Dodaj komentarz